Наша КНОПКА

 

Кнопка <br>"Бородянський ПОРТАЛ"

 

 

Меню користувача

Будьте співавтором сайту! Можливо Ваші матеріали стануть корисними для мешканців та гостей Бородянського району.
Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ruРЕКЛАМА

ЗА ВІКНОМ ...

Офіційні посилання

Prosecutor

 

Вівторок, 08 січня 2013 23:57

Запровадження другого рівня пенсійної системи

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Пенсійна система України, згідно законодавства, складається з трьох рівнів:

• Рівень І – солідарна система, де виплата пенсій пенсіонерам здійснюється за рахунок страхових внесків працюючих осіб. Пенсійний внесок роботодавця – 33,2%, працівника – 2% (крім окремих категорій осіб);

• Рівень ІІ – обов’язкова накопичувальна пенсійна система, де акумулювання пенсійних внесків здійснюється в Накопичувальному пенсійному фонді, а інвестування пенсійних активів – приватними компаніями;

• Рівень ІІІ – добровільна сплата пенсійних внесків до недержавних пенсійних фондів роботодавцями та/або працівниками. Інвестування пенсійних активів здійснюється приватними компаніями.

 

Згідно з реформованою пенсійною системою, солідарна система є тільки одним компонентом пенсії, яку отримує працівник при виході на пенсію. Солідарна система для працівників у віці 35 років  чи молодших буде удосконалюватися через накопичення їх персональних внесків у Накопичувальному пенсійному фонді.

 

Зміни в існуючій солідарній системі повинні гарантувати, що перший рівень пенсійної системи і надалі буде здатний забезпечувати більшу частину пенсійного доходу громадян України. Солідарна система  базується на тому, що сьогоднішні працівники фінансують пенсії сьогоднішніх пенсіонерів. У зв»язку із значним прогнозованим зменшенням кількості працівників у наступні 40 років внесено зміни для гарантування того, що система буде здатна виплачувати пенсії постійно.

 

Рівень ІІ буде запроваджено з року, в якому не буде дефіциту коштів у Пенсійному фонді України. Можлива дата: 2014 рік.  Учасники цього рівня особи  не старші 35 років (5,1 млн. осіб у перший рік), розмір пенсійного внеску у першому році – 2% з підвищенням у кожному наступному році на 1% до 7% заробітної плати осіб.  Перші 2 роки кошти будуть акумульовані в централізованому Накопичувальному пенсійному фонді під адмініструванням Пенсійного фонду України.  Через 2 роки учасники матимуть право акумулювати внески Рівня ІІ в недержавних пенсійних фондах (за бажанням).

 

Цілі запровадження обов`язкової накопичувальної  пенсійної системи  (ІІ рівень) -

• Надати можливість громадянам прийняти особисту участь у формуванні додаткових майбутніх пенсійних виплат у старості

• Забезпечити різні джерела фінансування пенсійних виплат

• Сприяти зменшенню впливу демографічного навантаження на солідарну систему

• Створити в країні додаткове джерело інвестицій в економіку

 

 

Перший заступник начальника

УПФУ у Бородянському районі                                     Т.І.Шкода

Прочитано 1108 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
© 2011-2022 Бородянський ПОРТАЛ