Наша КНОПКА

 

Кнопка <br>"Бородянський ПОРТАЛ"

 

 

Меню користувача

Будьте співавтором сайту! Можливо Ваші матеріали стануть корисними для мешканців та гостей Бородянського району.
Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ruРЕКЛАМА

ЗА ВІКНОМ ...

Офіційні посилання

Prosecutor

 

Вівторок, 28 квітня 2015 11:04

Дирофіляріоз

Автор
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Протягом останніх років привертають до себе увагу паразитарні захворювання, які спричиняють личинки гельмінтів тварин, що невластиві людині.

Нині на території України зустрічається єдиний трансмісивний гельмінтоз, що спричиняє захворювання людей, - дирофіляріоз. Цим захворюванням хворіють люди, домашні тварини та хижаки. Причому, основним резервуаром і джерелом інфекції в природі, є собаки, кішки та дикі хижаки. Від тварини до тварини і від тварини - людині захворювання переносять кровосисні комахи.  Останніми роками в Україні дирофіляріоз залишається актуальною проблемою, що обумовлено зростанням захворюваності серед тварин і людей, наявністю різних видів і достатньою кількістю переносників інвазії, труднощами з їх регуляції, обліку і дегельмінтизації собак - основного джерела. Протягом останніх двох років на території Київської області зареєстровано 5 випадків цього захворювання, а за І квартал поточного року – 2.

Людина заражається на дирофіляріоз тільки при укусі кровосисних комах, в основному комарів. Безпосередньо від собак і кішок людина не заражається. Збудника дирофіляріозу називають дирофілярії, вони належать до класу круглих черв’яків , які розповсюджені не тільки на територіях з теплим і вологим кліматом, але і в багатьох країнах з помірним кліматом. В перекладі з латині «diro, filum» - « зла нитка». Дирофілярії мають ниткоподібну форму і досягають довжини 25-30 сантиметрів, живородні і дуже плідні. В організмі людини розвиток паразита не спостерігається через низьку інтенсивність інвазії у людини, наявність у нього одиничних особин, як правило однієї статі, що не дає їм можливості розмножуватися. Вони циркулюють по кровоносних і лімфатичних судинах, тому можуть проникати в будь – які органи і тканини, спричиняючи різну патологію. Вони можуть передаватися від матері плоду. З моменту укусу до появи перших ознак захворювання проходить від одного місяця до року, а то й більше.

Дирофілярія – це гельмінт, схожий на довгу білу нитку. На щастя, вона не розмножується в організмі. Однак відчуття в людини, в організмі якої «оселився» цей гельмінт, зрозуміло, неприємні. Як правило, комарі кусають у відкриті частини тіла – руки, ноги, обличчя, шию. Там і починає рости гельмінт, локалізуючись в підшкірно-жировій клітчаті. Перші симптоми захворювання – безболісна пухлина, у місці локалізації якої відчувається сверблячка і печія різного ступеня інтенсивності. Характерним симптомом захворювання є міграція гельмінта, що виражається в пересуванні чи ущільненні пухлини під шкірою, і в людини починають з’являтися відчуття, що під шкірою щось є. Відстань, на яку переміщається гельмінт, складає від декількох десятків сантиметрів до 30 см за дві доби. Іншими симптомами можуть бути головний біль, нудота. Слабкість, підвищення температури, сильні болі в місці локалізації гельмінта з іррадіацією по ходу нервових стовбурів. Пацієнти з дирофіляріозом звертаються за медичною допомогою до самих різних фахівців: окулістів, хірургів, дерматологів, стоматологів, отоларингологів, урологів та інших. При такій хворобі необхідна консультація лікаря – інфекціоніста.  Вилікуватися від дирофіляріозу можливо тільки оперативним шляхом – шкіру розрізають і гельмінт видаляють.

Попередження захворювання людей на дирофіляріоз включає:

  • своєчасне лікування тварин (собак, котів) як джерела хвороби (здійснюється ветеринарною службою);
  • деларваційні та дезінсекційні заходи боротьби з переносником (здійснюється підприємствами усіх форм власності);
  • лікування та диспансерний нагляд (до трьох місяців) за хворими людьми (здійснюється лікувально-профілактичними закладами).Гостро постає питання про засоби профілактики дирофіляріозу як у тварин, так і в людей! У зв’язку з цим власники собак нерідко запитують, що для цього треба робити.

По - перше, необхідно захищати себе і свого собаку від комарів. Для таких цілей є велика кількість різного роду репелентів – препаратів, що відлякують комарів і мошкару, ефективно використання електрофумігаторів з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектицидних спіралей, носіння одягу який максимально захищає від укусів комах, засітчення вікон та дверей.

По-друге, для собак і кішок, можна рекомендувати також різні види нашийників та інші засоби, що захищають від бліх і кліщів, що також є переносниками збудників багатьох захворювань, у тому числі і дирофіляріозу.

По-третє, власникам собак бажано знати хоча б загальні клінічні ознаки захворювання тварин на дирофіляріоз. Профілактика зараження основного хазяїна паразита, тобто собак, є найважливішим напрямком профілактики дирофіляріозу у людей. Профілактика ґрунтується на лікуванні собак (здійснюється ветеринарною службою). Слід пам’ятати, що своєчасне звернення до лікаря та лікування - убезпечить вас від ускладнень.

 

 

Лікар-епідеміолог Ірпінського міжрайонного

відділу лабораторних досліджень

ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ»                                                        М.І.Івахненко

 

Прочитано 1931 разів
Також в цій категорії: « Хвороба Лайма
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
© 2011-2022 Бородянський ПОРТАЛ