Наша КНОПКА

 

Кнопка <br>"Бородянський ПОРТАЛ"

 

 

Меню користувача

Будьте співавтором сайту! Можливо Ваші матеріали стануть корисними для мешканців та гостей Бородянського району.
Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ruРЕКЛАМА

ЗА ВІКНОМ ...

Офіційні посилання

Prosecutor

 

Бородянка (історія, прапор, герб)

Бородя́нка — селище міського типу в Київській області, адміністративний центр Бородянського району.

 

Історія

 

Вперше згадується у 1190 р. як поселення Козятичі, спалене пізніше монголо-татарами. Наступна згадка відноситься до 1509 р., у грамоті шляхтичам Макаревичам на с. Бородянку.

 

Згідно краєзнавчих матеріалів встановлено

 

"Бородянка містечко на лівій стороні ріки Здвиж, за 5 верст від Києва та 8-ми нижче села Нова Гребля. Жителів проживає (на 1864р): православних 1400, римських католиків 9, євреїв 284.

 

У 1783 році проживало 1290 одних росіян. Резиденція поміщика Ламберта Осиповича Понятовського і його контори, що розпоряджається його маєтками.

 

До Бородянського маєтку в даний час зараховуються села: Дружня, Загальці та села: Качали, Песківка, Галенка і Нова Буда з 29669 десятинами землі.

 

Власникові крім цього маєтку, належить село Салькове у Переяслівському повіті і третій частині доходів Шендерівського маєтку. У Бородянці знаходиться крім двох водяних млинів полотняний і шкіряний заводи, а у всьому Бородянському маєтку нинішнім власником заведено чотирипільне раціональне господарство, з багатьма удосконаленнями у технології землеробства.

 

Бородянкою володів гетьман Виговський, але в 1660 році 31-го грудня, цар Олексій Михайлович подарував це містечко сукупно із селами: Загальці, Нова Гребля, Мосани і Красносільє (за Прип’ятью) Києво-Михайлівському монастиреві. Проте, Польський уряд не визнав пожалувань, зроблених російськими монархами, тому ці маєтки було силою віднято від монастиря, не без кровопролиття, як звичайно відбувалось у ті часи. У листі Палія до гетьмана Мазепи, наведеному у Венички, сказано, що в 1693 році на другий день свята Різдва Христова, поляки винищили в містечку Бородянка багато люду, трупами услали землю.

 

З половини минулого століття Бородянка з околишніми селищами до самого Горностайполя належала Євстафію Потоцькому - чеснику коронному, а потім Вінцентію Потоцькому коронному подкоморію.

 

До кінця століття Бородянський маєток після короткого перебування у власності відомого Моршковського (президент цивільної палати у Житомирі був блискучий юрист), був проданий Савицькій, від якої в 1820 році був куплений батьком дійсного власника Ламбертом Понятовським, а після його смерті маєток перейшов у спадщину згідно родинних прав Йосипу Шембеку.

 

Недалеко біля Бородянки на дорозі до Берестянки є могила де захоронено 18 юнаків поляків, що загинули у сутичці з поліцією в 1863 році у Бородянці (Загін з 200 молодих поляків під керуванням Ольшанського направлявся з Києва до Польщі щоб взяти участь у повстанні проти Росії)."

 

Текст з uk.wikipedia.org

 

 

Герб

ГЕРБ

 

Щит розколотий на червоне і зелене поля та перетятий срібним струмком(хвилястою ниткою). На верхній частині накладений срібний лелека, знизу і праворуч - срібна розкрита книга, знизу й ліворуч - срібне зображення заводів. Вінок, обгорнутий синьо-жовтою стрічкою символізує Україну, на території якої розташований район. Квітка калини символізує Київську область, до складу якої входить Бородянський район. Вінок складається із золотого колосся, яке символізує багаті врожаї, та основну культуру, що вирощується в районі, гілок сосни та дуба, що символізують хвойні та листяні ліси.

 

Прапор

ПРАПОР

 

Лелека символізує Поліський край, в якому розташований Бородянський район. Птах, що розправив вільно крила - це погляд у майбутнє, надія на щасливе життя. Лелека символ щастя, добробуту, захисту, опіки, оновлення поколінь. Срібні : хвиляста смуга, що символізує водні багатства, чистоту, невинність та незайманість душі; розкрита книга, яка символізує досягнення в галузі науки та освіти; емблема заводів, що розповідає про різну галузеву промисловість у районі. Червоний колір символізує мужність, хоробрість, безстрашність поколінь, що у всі віки захищали свою Батьківщину. Зелений колір - свободу, родючість землі, достаток. Прямокутне полотнище у пропорціях 2:3, яке складається з двох вертикальних смуг червоної та зеленої і перетяте срібним струмком на відстані 1/3 висоти від нижнього краю.

© 2011-2022 Бородянський ПОРТАЛ